VIEUX CHÂTEAU CERTAN, Pomerol, 2008

VIEUX CHÂTEAU CERTAN, Pomerol, 2008

VIEUX CHÂTEAU CERTAN, Pomerol, 2008 – To klasyczny Vieux Château Certan classique, z silnie zaznaczoną obecnością szczepu cabernet franc. Wspaniałe wino kolekcjonerskie, którego pierwsze butelki będzie można otworzyć za 5 lub 8 lat, a pozostałym pozwolić dojrzewać jeszcze przez co najmniej 12 lat.

Jest to wino o niezwykłej złożoności oraz wspaniałej szacie. Posiada piękny czerwono-rubinowy kolor, prawie nieprzezroczysty. Duże bogactwo aromatyczne, wśród których znalazły się aromaty dojrzałych jeżyn, śliwek oraz czekolady decyduje o jego wykwintności. Wino to jest klasą samą w sobie.

Winnica Vieux Château Certan należy do jednych z najstraszych w rejonie Pomerol. Najprawdopodobniej została ona założona już w XVI wieku. Przez wiele lat uważana była za najlepszą w swej klasie winnicę w rejonie, czego dowodem może być bardzo duże zainteresowanie wokół tego wina.

Gleby, na których usytuowana jest winnica są bardzo obfite w cenne składniki, co sprawia, że wino ma idealną złożoność oraz charakter. Wino godne polecenia osobom, które cenią sobie najwyższą jakość wina.

Czy masz ukończone 18 lat? Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.