Degustacja win

Degustacja win

Nad lampką wina, przy nastrojowym świetle i miłej uchu muzyce sprawy przybierają często zupełnie niespodziewany obrót. Wszystkich miłośników wina zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest degustacja win.

Zachęcamy do wzięcia udziału w jednej z organizowanych przez nas cyklicznie degustacji win prowadzonych przez Jakuba Walentowskiego, sommeliera i współwłaściciela Skarbnicy Win w naszym specjalistycznym sklepie.

Ponieważ nie tylko muzyka, ale i wino łagodzi obyczaje, wśród naszych klientów coraz popularniejsze stają się degustacje win włączane do spotkań takich jak wieczory kawalerskie, imprezy rodzinne czy małe spotkania biznesowe.

Degustację przygotowujemy, mając na uwadze wskazówki organizatorów oraz charakter grupy gości. Możemy przygotować degustację, która będzie ukazywała wina z danego regionu czy wina konkretnego producenta. Wszystko zależy od Twojego pomysłu!

Zapraszamy do zapoznania się z różnymi rodzajami degustacji, które opisaliśmy poniżej.

Degustacja win pozioma

Degustacja horyzontalna – podczas takiej degustacji smakowane są wina z tego samego rocznika, ale pochodzące od różnych wytwórców i z różnych regionów; jest to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj degustacji;

Degustacja win pionowa

Degustacja wertykalna – podczas takiej degustacji smakowany jest konkretny rodzaj wina od konkretnego producenta, ale z różnych roczników; taka degustacja pozwala ocenić wpływ warunków pogodowych panujących w danym roku na charakter owoców i jakość zbiorów, które przekładają się bezpośrednio na bukiet i strukturę wina;

Degustacja win „w ciemno”

Degustacja w ciemno – podczas takiej degustacji smakowane są różne rodzaje wina, przy czym wszystkie butelki są w całości zakryte, a nazwy, roczniki i producenci – odgadywane przez degustujących. To najbardziej widowiskowy sposób na przeprowadzenie degustacji, a biorące w niej udział osoby często chcą popisać się swoją wiedzą i wyrobionymi kubkami smakowymi.

Czy masz ukończone 18 lat? Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.