PETRUS, Pomerol, Grand vin, 2004 – To wyjątkowe wino czerwone jest doskonałym egzemplarzem z rocznika 2004. Jego sylwetka posiada idealną koncentrację przypraw i owoców.
Posiada intensywną, połyskująca szatę, w odcieniach rubinu i owoców granatu. Widoczne są również ciekawe fiołkowe refleksy. Nos: głęboki i subtelny, wyraźnie wyczuwalna  konfitura z czerwonych owoców, gałka muszkatołowa, skóra, tytoń, wanilia, a także aromaty prażenia. W ustach jest wyważone. Dokonała gęstość, wyrafinowanie oraz wspaniała struktura sprawiają, że finisz Petrusa jest pełen uroku i elegancji.

Sława wina Petrus jest całkowicie zasługą Edmond Loubat, która od roku 1925 systematycznie kupowała akcję winnicy należącej wcześniej do rodziny Arnaud. Jej dbałość o szczegóły oraz serce, które wkładała do produkcji wina Petrus stały się przepustką do rozsławienia go na całym świecie. Cała posiadłość, licząca sobie zaledwie 12 hektarów, usytuowana jest na bardzo dogodnym terenie do uprawy szczepu Merlot, a mianowicie na najwyższym wzniesieniu apelacji Pomerol.

Takie wino jak Petrus najlepiej smakuje samo w sobie, jeśli jednak chcieliby Państwo delektować się nim w towarzystwie posiłku, najlepiej będzie wybrać do tego wołowinę lub gęś.

Sprawdź cenę i kup Petrus