Jakie wino na wesele ?

Coraz więcej osób decyduje się na serwowanie na weselu nie tylko wódki, ale również trunku, które na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat zdecydowanie zyskało na znaczeniu, a mianowicie wina. Pozostaje tylko pytanie: jakie wino na wesele?

Wino na wesele musi zostać dobrane bardzo ostrożnie – w zależności od tego ilu jest zaproszonych gości, jakie są ich gusta oraz jaką kwotę chcemy przeznaczyć na wino na wesele. Jest to o tyle ważne, że są to kryteria, dzięki którym dopasujemy idealnie wino do Państwa indywidualnych potrzeb.

Wino na wesele w przeciętnej hurtowni z alkoholem można dostać już za 10zł za butelkę – nie dajmy się jednak zwieść zapewnieniom sprzedawców czy kolorowym reklamom. Wino na wesele za tak niską cenę po prostu nie może być dobre. Lepiej zainwestować w dobre wino, aby goście zapamiętali przyjęcie jako to, gdzie jakość była ważniejsza niż ilość.

Sklep internetowy smak-wina.pl poleca szczególnie lekkie wina białe lub cięższe, ale równie uwielbiane przez polskie podniebienia wina czerwone. Wino na weselu to też raczej nowość albo drobny akcent pośród królującej wódki weselnej. Przy doborze wina na wesele powinniśmy przede wszystkim przejrzeć menu. Do kurczaka i ryb najlepiej smakuje białe wino wytrawne, do potraw cięższych (schab lub wołowina) powinniśmy dobrać cięższe wino czerwone.

Czy masz ukończone 18 lat? Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.