Wino na prezent może być oryginalnym i pomysłowym sposobem na wyrażenie swojej wdzięczności.

Często podczas wyboru prezentu na urodziny dla kogoś bliskiego lub znajomego nie wiemy na co się zdecydować. Nie zawsze łatwo trafić w gust osoby, czy to w kwestii ulubionej muzyki, książek czy stylu ubrań. Coraz częstszą opcją na prezent staje się dobre wino. Wino na prezent jest uniwersalnym pomysłem, który z pewnością przyniesie wiele radości.

Dobre wino na prezent może być także wspaniałym podziękowaniem za pomoc w wyjściu z trudnej sytuacji, lub w podzięce za wykonaną pracę. Coraz częsciej ludzie kupują wino jako prezent dla lekarza lub prawnika.

Jeżeli budżet nam na to pozwala, ciekawym rozwiązaniem jest np. kupno wina na urodziny o roczniku w którym urodził się jubilat. Takie starsze roczniki win to wysoka jakość i doskonały smak. Można także zakupić wino i doradzić jubilatowi aby przechował butelkę i wypił dopiero za kilka lat. Smak wina wtedy dojrzeje i stanie się szlachetniejszy. Doskonale działa to w przypadku win z Bordeaux, win ze szczepu Cabernet Sauvignon bądź wina Sauternes.

Wybierając wino na prezent, należy także kierować się tym jaka jest dana osoba. Kobiety z reguły będą wolały wina lżejsze, bardziej owocowe i słodsze, po prostu łagodne w smaku. Mężczyźni natomiast w większości będą preferowali wina cięższe, beczkowe i mocniejsze. Napisaliśmy również artykuł o wyborze wina, jako prezentu świątecznego – tam też znajdziesz ciekawe informacje.

Poniżej podajemy przykładowe wino na prezent:

Vattan, Sancerre O-P, Sauvignon Blanc, 2020
  • Intensywny rześki nos z pięknym aromatem liści czarnej porzeczki
  • Wino jest niezwykle mineralne, o pięknej budowie i odświeżającym finiszu
Albert ZIEGLER, Riesling, Stare krzewy, 2010
  • Klasyczne, kobiece, dobre na kolacje z przyjaciółmi lub romantyczny wieczór
  • Wino z kolorze żółtym, jasne, krągłe, z nutami kwiatowymi i lekko korzenne. Dość słodkie jak na wino ze szczepu riesling.
Château POMYS, Saint Estèphe, Cru Bourgeois, 2003
  • Bardzo smaczne rubinowe wino, pełne owocowych aromatów (porzeczki).
  • Mocne, solidne i cieliste.
  • Doskonale smakuje z potrawami mięsnymi. Winogrona są zbierane ręcznie.
  • W smaku męskie, doskonałe na bankiety lub wyjątkowe okazje.