Wszyscy entuzjaści tego trunku wiedzą, że włoskie wina należą na najpopularniejszych i najchętniej degustowanych win na świecie

Włochy to kraj przesiąknięty bogatą historią, kulturą i kuchnią. To także kraj posiadający swą odrębną tradycję winiarską. Przez wieki Grecy, Etruskowie i Rzymianie odgrywali znaczące role w rozwoju różnych stylów wina, sposobie hodowli winorośli oraz metod składowania wina. Mimo bogatej tradycji – to dopiero ostatnie pół wieku sprawiło, że włoskie wina znajdują się w czołówce najlepszych, jakościowych win.

Włoskie wina są wykonane z myślą o urozmaiceniu charakterystycznych dla tej kuchni obfitych dań. Wina z reguły charakteryzują się subtelnymi smakami, które doskonale komponują się z żywnością. Włochy są trzecim po Francji i Hiszpanii krajem w zakresie gruntów pod winorośl, produkującym 51,5 milionów hektolitrów wina rocznie, co stanowi 1/3 całej produkcji światowej. Włoskie wina należą do najczęściej importowanych na świecie. Głównymi importerami są Niemcy, Wielka Brytania i USA. Sami Włosi bardzo chętnie piją wino – są na piątym miejscu wśród narodów pijących najwięcej tego szlachetnego trunku. Włochy oferują największą i najbardziej zróżnicowaną gamę win na świecie – ponad 2400 stylów. a także imponującą liczbę regionów winiarskich – aż 30. Imponująca jest tez liczba samych winnic, których we Włoszech funkcjonuje ponad milion. Jest to spowodowane między innymi tym, że kraj ten ma świetne warunki geograficzne pod uprawę winorośli, ze względu na swój morski klimat oraz na fakt, że Włochy są górzystym półwyspem.

Już teraz włoskie wina w naszej ofercie sklepu Smak-Wina.pl. Zapraszamy!