Château LATOUR, Pauillac, 1er Grand Cru Classé, 1999Wino ciemne, bogate w owoce, złożone i wyważone, o przyjemnej konsystencji. Rocznik z charakterem. Degustując je, wyczuwamy najpierw aromat ciemnych, mocno dojrzałych wiśni i czarnej porzeczki, który przechodzi później w aromat poziomki i śliwki. Taniny są jedwabiste, wino jest długie i oryginalne, bardzo rześkie.

Jest to wino o ciemnym odcieniu rubinowym. Pełne równowagi, gęste i owocowe, z przeważającym aromatem dojrzałych czerwonych owoców, truskawek, porzeczek i śliwek. Wspaniały okaz Château Latour o długim finiszu i jedwabistym smaku. Idealne do dziczyzny, baraniny oraz wołowiny.

Historia winnicy Château Latour ma swoje początku już w XIV wieku, jednak dopiero w tym stuleciu winnica osiągnęła znaczący status, dzięki któremu wina przez nią produkowane zdobyły tytuł pierwszej klasy Grand Cru. Charakterystyczna wieża znajdująca się na posiadłości Château Latour była punktem strategicznym podczas wojny 100-letniej, niestety jednak obecnie istnieje jedynie jej replika. Winnica położona jest na bardzo korzystnych glebach, a bliskość rzeki Gironde dodatkowo podnosi jej atrakcyjność.