Skarbnica Win

Skarbnica Win to firma założona przez znawców i pasjonatów sztuki winiarskiej. Nicolas Lapp i Jakub Walentowski, postanowiło podzielić się z swoją wiedzą na temat szlachetnego trunku, jakim jest wino.
Celem Skarbnicy Win jest dotarcie z wysokiej jakości winami, które sprowadzane są bezpośrednio od małych producentów, do restauracji, winiarni oraz klientów indywidualnych.

o nas - skarbnica win

Jakub Walentowski, z wykształcenia enolog, osobiście odwiedza wszystkie winnice, na miejscu sprawdza, czy trunek wytwarzany jest zgodnie z wiekową tradycją i czy zachowane są wszystkie standardy jakości. Dopiero po tak przeprowadzonej ocenie rozpoczyna się część najważniejsza – degustacja. Jeśli wypadnie ona pomyślnie, a wino okaże się być rzadką perełką wśród dużej ilości win bez charakteru, które zalały już rynek, właściciele sklepu Skarbnica Win negocjują z właścicielami winnic warunki preferencyjne dla swoich klientów.

Drugi z właścicieli Skarbnicy Win, Nicolas Lapp, to znany na Pomorzu francuski przedsiębiorca, współzałożyciel gdańskiej stoczni Sunreef Yachts, która produkuje jedne z najbardziej luksusowych katamaranów na świecie. Jako rodowity Francuz pasję winiarską ma we krwi i właśnie stąd wziął się pomysł, żeby razem z Jakub Walentowski otworzyć działalność pod szyldem Skarbnicy Win

Dzięki połączeniu sił dwóch specjalistów wino, które do Państwa dociera, ma gwarancję jakości. Nie jest anonimową butelką z marketu, ale konkretną marką z konkretnego, dobrze nam znanego terroir. Do wina dołączamy wskazówki, z czym je łączyć, komu podarować na prezent… Przez szampany i słodkie alzackie białe wina, aż po burgundzkie grand crûs i męskie, mocno dębowe Bordeaux – ta podróż przez smaki, aromaty i ciekawostki na temat win jest na Państwa wyciągnięcie ręki.

Zapraszamy również na szkolenia i degustacje, na których można dowiedzieć się więcej o proponowanych przez nas winach.

Odwiedź nasz sklep

smak wina logo