Nad lampką wina, przy nastrojowym świetle i miłej uchu muzyce sprawy przybierają często zupełnie niespodziewany obrót. Wszystkich miłośników wina zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, jakim jest degustacja win.

degustacja win

Przy zebraniu się większej ilości osób, spotkanie można zaaranżować w wybranym przez Państwa terminie oraz miejscu. Mogą Państwo również wziąć udział w jednej z organizowanych przez nas cyklicznie degustacji win prowadzonych przez Patricka Dannera, enologa z wykształcenia, znawcy sztuki winiarskiej i współwłaściciela Skarbnicy Win.
wpdance
Ponieważ nie tylko muzyka, ale i wino łagodzi obyczaje, wśród naszych klientów coraz popularniejsze stają się degustacje win włączane do spotkań takich jak wieczory kawalerskie, imprezy rodzinne czy małe spotkania biznesowe.

Degustacja win pozioma

Degustacja – horyzontalna; podczas takiej degustacji smakowane są wina z tego samego rocznika, ale pochodzące od różnych wytwórców i z różnych regionów; jest to zdecydowanie najpopularniejszy rodzaj degustacji;

Degustacja win pionowa

Degustacja – wertykalna; podczas takiej degustacji smakowany jest konkretny rodzaj wina od konkretnego producenta, ale z różnych roczników; taka degustacja pozwala ocenić wpływ warunków pogodowych panujących w danym roku na charakter owoców i jakość zbiorów, które przekładają się bezpośrednio na bukiet i strukturę wina;

Degustacja win „w ciemno”

Degustacja w ciemno – podczas takiej degustacji smakowane są różne rodzaje wina, przy czym wszystkie butelki są w całości zakryte, a nazwy, roczniki i producenci – odgadywane przez degustujących. To najbardziej widowiskowy sposób na przeprowadzenie degustacji, a biorące w niej udział osoby często chcą popisać się swoją wiedzą i wyrobionymi kubkami smakowymi. Tego rodzaju degustacje często kończą się jednak wielkim zaskoczeniem, a nawet zawstydzeniem oceniających wina specjalistów – nierzadko zdarza się, że nikomu nieznane wino z niższej półki cenowej zostaje „w ciemno” ocenione na równi z którymś ze szlachetnych premiers crûs!

Co zyskasz ?

  • Możliwość spróbowania wybranych win
  • Bezpłatny udział w degustacji
  • Przyjemnie spędzony czas w gronie interesujących osób
  • Możliwość zorganizowania degustacji dla partnerów biznesowych